(068) 167-14-39 (096) 802-76-20 (067) 584-73-07 (063) 116-77-55 admin@mediacraft.com.ua

Меблева плита ДСП і її характеристики

Сьогодні для створення меблевих аксесуарів використовується багато різного матеріалу. Одним з них є ДСП. Що ж собою являє ДСП плита? Її інша назва — деревностружкова плита або плитковий пиломатеріал, створений шляхом пресування деревної стружки при високому температурному режимі і з додаванням у неї спеціального сполучного компонента. Як правило, в якості сполучного компонента використовуються формальдегідні або фенол-формальдегідні смоли або ж інші смоли.

Що стосується сфери використання, то ДСП плита може застосовуватися в різних галузях, наприклад, в процесі виготовлення меблів або при зведенні об’єкта, що будується.

На те, якими властивостями володіє цей матеріал, в першу чергу впливає сфера, в якій він застосовується.

Як правило, диференціація ДСП плит здійснюється по виду використовуваної деревної стружки, за нанесеною зовнішнього шару, по вживаному сполучній матеріалу, тобто, смолі, а також за способом виконання пресування.

Меблева плита ДСП і її характеристики

Саме видима відмінність простежується між шліфованим і ламінованим ДСП. Проста шліфована ДСП плита являє собою матеріал, обидві сторони якого нічим не покриті, з-за чого відмінно видно структурний її наповнення. Як правило, дана різновид ДСП плит використовується в будівельній галузі і при створенні тих конструкцій, які будуть пізніше покриті спецзасобом. Ламінована ж ДСП плита покривається меламіновою плівкою, яка за зовнішніми ознаками дуже схожа з пластиком. Після на ДСП плиту наносяться всілякі декоровані зображення або однотонне покриття.Скорочена назва ламінованих плит ДСП — ЛДСП. Природно, їх вартість набагато вища, ніж у звичайних листів ДСП, але адже і процес їх виготовлення складніше. Основне призначення ЛДСП — виготовлення меблевих аксесуарів. За наявною інформацією, майже 80% всієї меблів, виробленої на території Росії, виготовляється саме з ЛДСП.

Що стосується інших класифікацій, то в більшості своїй все розмежування залишаються непомітними для середньостатистичного покупця меблевої продукцію, зробленої з ДСП плит. Однак, всі ці властивості відображаються на сфері використання виробів з ДСП. Наприклад, у закритих приміщеннях ні в якому разі не можна використовувати меблеві або інші аксесуари, виконані з плит, клас емісії яких не більше Е1.Разом з тим, є ДСП плити, наділені такими специфічними параметрами, для прикладу, як влогоустойчивость, через що вироби з цього матеріалу можуть застосовуватися в приміщеннях, рівень вологи в яких перевищує звичайні показники.

Варто торкнутися і питання безпеки, адже в народі побутує думка, що ДСП плита і все, що з неї створюється, шкідливо для людського здоров’я. Така точка зору зародилася на грунті того, що ДСП плита містить формальдегід. Однак слід нагадати, що цей же формальдегід є і в деревині. Та до того ж виділення в меблевих аксесуарів, виконаних з ДСП при класі емісії плити Е1, не більше, ніж у дерев’яних виробів.

Меблева плита ДСП і її характеристики. Видео

140ffff5